Centrum Třeboně

Lázeňský park, Lázně AURORA, Třeboňský vodní a saunový svět

Když vyjdete ze dveří apartmánu a vydáte se rovně, po pár minutách dorazíte do parku lázní Aurora.
Park je nádherný, rozlehlý a kolem něj se třpytí hladina rybníka Svět.

Lázeňství má v Třeboni velmi dlouhou historii, co je ale důležitější, že jeho léčebnou sílu můžete zažít dodnes. Právě lázně Aurora nabízejí nejrůznější procedury, největší kouzlo se ale skrývá v místní slatině. Slatina je druh rašeliny, která má zázračné účinky. Ať už ve formě zábalu, nebo koupele, je to velmi hřejivá a příjemná záležitost.

Kromě toho a klasických lázeňských procedur si v Auroře můžete užít moderní saunový nebo bazénový svět.

Historické centrum Třeboně

To je městskou památkovou rezervací, jejíž středem není nic jiného než Masarykovo náměstí. To je obklopené měšťanskými domy s renesančními a barokními štíty, které jsou jedinečné.
Asi nejcennější stavbou je Dům u Bílého koníčka, vynechat byste ale určitě neměli ani další místa. Ze Staré radnice je nádherný výhled na okolí. Aby ne, když její věž měří 31 metrů.

Josef Štěpánek Netolický byl jeden z nejznámějších českých rybníkářů a právě do jeho domu se můžete podívat, dokonce je tam stálá expozice jeho geniální práce.

Hned vedle náměstí najdete vstup do zámku a zámeckého parku. Věděli jste, že jde o čtvrtý největší zámecký komplex v naší zemi?
Jestli byste toho chtěli vědět ještě víc, vyrazte na prohlídku. A to nejen zámku, ale klidně celého města, protože i ty se v Třeboni organizují. A můžete si být jistí, že to nebudou jen nudná fakta.

Rybník Svět

Láká vás vyrazit na cestu kolem Světa? Přijeďte do Třeboně, tam vám bude Svět ležet u nohou.

Kolem něho vede nádherná naučná stezka, která měří 12 kilometrů.
Samotný rybník si ale můžete užít i jinak.
Na jeho severní straně je velká pláž a na té jižní zase menší koupaliště Ostende se stylovou hospůdkou.
Z toho místa je nádherný výhled na západ slunce.

Můžete si půjčit paddleboardy, pramice a šlapadla, nebo si užít výhledy na okolí z paluby výletní lodi.

Můžete cokoliv, celý Svět je vám k dispozici.

Nevšední místa nejen pro nejmenší

Jsme přece v Třeboni, byl by hřích nenavštívit akvárium s expozicí sladkovodních ryb. V areálu zároveň najdete malou dřevěnou ZOO a taky křivá zrcadla.
Jestli se vám, nebo vašim dětem, pohled do nich zalíbí, můžete pokračovat k náměstí, kde je celé zrcadlové bludiště.

V Třeboni jste taky zváni na stálou výstavu miniaturních vláčků a kolejiště. Pro aktivnější turisty se nabízí možnost využít víceúčelový sportovní areál Aktivity park s dráhami pro koloběžky, kola i brusle. Trampolínami a lanovými prvky a dokonce i skateparkem.

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka je pozoruhodná novogotická stavba nacházející se na jihovýchodní straně rybníku Svět a jednoznačně patří mezi jednu z dominant Třeboně.
Stavba probíhala v letech 1874 – 1877 a jsou zde uloženy ostatky 27 příslušníků rodu Schwarzenbergů a každoročně se v kapli koná zádušní mže za tento rod. Celoročně se tu konají komentovaní prohlídky s průvodcem, koncerty i kulturní akce.

Pivovar Bohemia Regent

Třeboňská historie vaření piva je vice než 600 let stará a tento pivovar je jedním z nejstarších ve střední Evropě. A znáte to, že trénink dělá mistry, tak si můžete být jistí, že pivo z tohoto pivovaru si zamilujete.
Podívejte se místní sládkům pod ruce na exkurzi nebo noční komentované prohlídce za svitu svíček. A jestli se předem chcete přesvědčit, že to za to opravdu stojí, na naší recepci si pivo Regent můžete zakoupit v jejich autorské edici Čtyři roční období.

Pěší výlety

Cesta kolem Světa

Jedině v Třeboni se můžete vydat na cestu kolem Světa a být do večeře doma. Tak vyrazte. Jde o dvanáct kilometrů dlouhý uzavřený okruh, který vede mezi poli, po lesních cestách a hrázi rybníka. ve stínu dubů a okolo mokřadů.
Tato stezka je určena jen po pěší, tak se nemusíte bát, že budete cestou uskakovat cyklistům, užijete si ji, věřte nám.

Dunajovická hora

Chtěli byste vidět Třeboň i z jiného perspektivy?
Tak to pro vás bude toto místo to pravé. Je to jen sedmikilometrová procházka, která vás ale zavede na nejvyšší pod Třeboňské pánve, ze kterého si můžete Třeboň prohlédnout v celé její kráse.
Dokonce se uprostřed zalesněné hory doslova skrývá zatopený lom, ve kterém si dnes můžete rekreačně zarybařit, jen nezapomeňte na povolenky.

Národní park Červené blato

V Třeboni má lázeňství svou staletou historii a to hlavně díky rašelině, která má zázračné účinky a je jí v okolí stále dost. Využijte to, že jste na tomto místě a jděte se podívat, jak rašelina vypadá ve své nedotčené podobě. V tomto národním parku je vybudovaná asi pět kilometrů dlouhá stezka, která vede po zpevněných dřevěných chodnících mezi bažinami.

Nadějská rybniční soustava

Naděje, Skutek, Víra, Láska a Dobrá vůle

Nemluvíme o tom, co by nikomu v životě nemělo chybět, ale o pěti nádherných rybnících, které zaslouženě nesou taková jména.
Nadějská rybniční soustava je jedna z nejpozoruhodnějších přírodních lokalit na Třeboňsku a nachází se asi 20 minut jízdy od Třeboně. Jejím autorem je Jakub Krčín z Kelčan. Ať už se je rozhodnete obejít všechny, nebo jen některé, ty výhledy se vám neomrzí. Hráze lemují staré duby, břízy, olše a vrby, na které je radost pohledět v každém ročním období.

Tereziino údolí

K tomuto místu se zřejmě budete muset vypravit autem, protože se nachází přibližně třicet kilometrů od Třeboně. Právem je ale tím nejvyhledávanějším v Novohradských horách. V tomto anglickém lesoparku najdete sedmikilometrovou stezku, po které projdete okolo dvanácti nádherných míst včetně vodopádu.

Borkovická blata

Naučná stezka s celkovou délkou 5,5 kilometru a 31 zastávkami mezi nejsevernějšími rašeliništi. Toto místo je unikátní svou flórou a faunou. Zavřete oči a představte si to. Je jaro, všude okolo vás bílé kvítky rojovníku a jejich neskutečná vůně. Je léto, slunce svítí a okolo vás se třpytí zlaté lístky bublinatek. Je podzim, mírně se ochladilo, ale vzduch je svěží a vás učarují výhledy na nekonečné polštáře mechu, které jsou plné červených korálek klikve.

Výlety na kole

Okolo Třeboně

Začněte tím, co je největší samozřejmost. Necelých čtyřicet kilometrů, na kterých poznáte všechno, co toto místo nabízí, čím je typické a jedinečné.
Celý okruh vede především po cyklostezkách, lesních a polních stezkách, málo frekventovaných vedlejších cestách a jen pár krátkých úsecích po silnici.
Berte tuto naučnou stezku jako takové první rande s Třeboní, na kterém se o ní dozvíte vše, teda vše krásné.

Naučná stezka Rožmberk

Největší rybník v celém Česku si přece nemůžete nechat ujít.
Stezka  začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět u sochy Jakuba Krčína a končí ve Staré Hlíně. Je dlouhá 16 km a má 9 zastávek. Nejvíc času si ale nechejte na samotnou hráz rybníku. Ta zaujme úplně všechny. Jak technické nadšence pro svoji jedinečnou mechaniku, tak všechny ostatní jen tím, jak vypadá její okolí. Je to jednoduše romantika. Stromy, ptáci, zvuk vody, rákosí.

Stezkou Emy Destinové

Čtyřicet osm kilometrů dlouhá trasa, na které je přesně deset zastávek. A to právě na takových místech, které měla Emy Destinová na Třeboňsku nejradši. Tato stezka je vytvořená na její počest, na těchto místech trávila čas, když byla v Třeboni, tato místa milovala. Tak si zkuste vyzkoušet jeden den žít, jako ona.

Zámek Červená Lhota

Jestli se k nám chystáte na opravdu aktivní dovolenou anebo prozkoumat vlastní limity, tuto trasu byste neměli vynechat. Je to sice čtyřicet kilometrů tam a čtyřicet zpátky, ale cíl za to rozhodně stojí. Prim v tomto případě nehraje jen nezvyklá červená barva, ale taky to, že se tady natočilo nejvíce pohádek.
Zámek Červenou Lhotu si můžete prohlédnout jak zvenku, tak zevnitř a dokonce z loďky jako Zlatovláska z hladiny rybníka, který se okolo něj rozléhá.

Výlety autem

Český Krumlov

„Tady je krásně, jako v Krumlově“, no kdo by tuto kultovní hlášku neznal. Ten, kdo ale v Krumlově nebyl, nemůže ji tak úplně rozumět. Spletité uličky, nádherné štíty měšťanských domů, Vltava, hrad, zámek, romantická zákoutí, kultura, kavárny, atmosféra, to je Krumlov, to by vám nemělo uniknout.

Zoologické zahrady

Za zvířaty můžete z Třeboně vyrazit hned do několika Zoo parků. Každý je jiný, ve všech se vám ale bude líbit. Jak těm menším, tak určitě i těm větším milovníkům zvířat.
Nejblíž jsou od našich apartmánů Zoo na Hrádečku, Zoo Dvorec nebo Safari resort v Hluboké u Borovan, v kterém si můžete zvířata dokonce prohlédnout z koše horkovzdušného balónu.

Areál Lipno

Říká se, že sezóna na Lipně nikdy nekončí. Takže ať už k nám přijedete kdykoliv, můžete mít Lipno v hledáčku. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, protože atrakce a vyžití je tam snad nekonečné. Vyhlídkové platby, stezka korunami stromů, koupání, hřiště, koncerty, restaurace, sport.

Když nevyjde počasí

Ačkoliv je Třeboň to pravé pro milovníky přírody a sportu, není to všechno. Přímo v Třeboni ale i v okolí se nachází spousta muzeí, expozic a památek, které můžete mít v záloze i jako mokrou variantu vaší dovolené u nás.
Veteran muzeu v Nové Bystřici, které je plné amerických veteránů, Solné lázně podél rakouských hranic, Blatská kovárna a muzeum loutek v nedalekém městě Záluží, Peklománie v Borovanech a mnoho dalších kouzelných míst.
Nebojte se na nás obrátit, rádi vám s programem pomůžeme.